Обадете ни се при въпроси: 0879-44-84-75
 
БЕЗПЛАТНА ДОСТАВКА
За поръчки на стойност над 100 лв.
За 2 или повече продукта над тази сума.
 
ДОСТАВКА С НАЛОЖЕН ПЛАТЕЖ
За всички населени места.
Изпращаме с куриерска фирма.
 
ИЗПРАЩАНЕ НА СЪЩИЯ ДЕН
Всеки делничен ден до 16.30 ч.
Събота до 11 ч.

Най-подходящите луксозни протектори за телефон

Протекторите за екран са почти задължителен аксесоар за мобилни устройства почти от началото на популяризирането на сензорните екрани. Потребителите рано осъзнаха, че дори и най- солидните  външни стъкла не винаги могат да осигурят пълна защита за чувствителният дисплей. Предпазните приставки осигуряват допълнителната защита, без която устройствата често се превръщат в жертва на механични въздействия и собствениците им трябва да подменят компонент от екрана или целият модулен блок. Основните модели протектори за телефон са два вида-  те се отличават с различна визия и плътност и осигуряват протекция срещу няколко типа въздействия.

Пластмасови протектори

Пластмасовите протектори за телефон водят началото си от добре познатото фолио за екран, въпреки че са със съвсем различна структура и много по- устойчиви срещу надраскване и механични въздействия.

Фолиото всъщност е тънък лист полиетилен терефталат, който се грижи за предпазване на екрана от надраскване и изцапване. Покритието осигурява деликатен прозрачен слой, който при правилно поставяне е почти незабележим и по никакъв начин не повлиява върху яркостта на цветовете, нито забавя реакцията на сензорния дисплей. Предпазното фолио осигурява съвсем основна защита и не би могло да попречи на счупването на екрана при удар или падане отвисоко, но цената му е най- изгодна в сравнение с останалите видове протектори за телефон. Появата на по-устойчивите  модели от пластмаса ( поликарбонат ) изпраща добре познатото фолио в заслужена почивка.

Освен ненадраскваемата си повърхност, пластмасовите протектори за телефон вече разполагат и със способността да издържат по-сериозен сблъсък с твърда повърхност. Термопластичният полиуретан е подобрена разновидност на полиетилен терефталат, който запазва структурата си при много резки промени в околната температура. Въпреки че е мек и пластичен материал, той притежава способността да се възстановява след механично въздействие- случайният удар би могъл да остави лек белег върху повърхността, но в никакъв случай няма да причини скъсването на протектора, нито дори изтъняване на текстурата.

Понякога наричан погрешно силикон, термопластичният полиуретан всъщност е висококачествена пластмаса. Тънките протектори за телефон от този материал осигуряват доста добро ниво на сигурност, напълно прозрачна визия и безпроблемно управление на виртуалната клавиатура. Въпреки това, именно драскотините са причина за износване на пластмасовите протектори, а при силен удар те не са в състояние да предпазят сензорният екран на устройството ви. Тази опасност намалява до минимум едва с появата на покритието от закалено стъкло, чиято основна функция е именно пълноценна защита при контакт с твърда повърхност.

Стъклени протектори - обработка на стъклото и предимства

Висококачественото темперирано ( закалено ) стъкло не е нищо друго освен познатото с широкото си приложение в бита и индустрията флоатно стъкло, подложено на специална термична обработка- нагряване в пещ до допустимият максимум ( 650-700 гр. ), веднага последвано от рязко охлаждане до много ниска температура. Закаляването се създава именно при шоковата промяна в структурата по време на охлаждане.

Темперираното стъкло е до около шест пъти по- устойчиво и запазва целостта си при удар в много голям процент случаи, затова и често е използвано при изграждане на бронирани стъкла, мебели, интериорни врати, витрини, кухненски прибори и дори изключително актуалният в момента стъклен кухненски гръб. Счупването му не е невъзможно, но за да се случи е необходимо действително сериозно външно въздействие и обикновено то трябва да е приложено откъм страничната част на стъкления лист. Въпреки повишената устойчивост на този тип стъкло, повърхността му е по- еластична и обикновено то е склонно към надраскване.

Популярността на противоударните протектори за телефон от закалено стъкло нарасна приблизително година и половина преди появата на допълнително заздравеното покритие Corning Gorilla Glass 5. Петото поколение на устойчивото стъкло вече гарантира абсолютно здрав екран при падане върху твърда повърхност от 1, 6 м. височина, но въпреки това предпазните протектори продължават да са широко използвани. Те се отличават с почти същите предимства, както и Gorilla Glass стъклото, имат олеофобно покритие против маслени отпечатъци и следи от пръсти, и въпреки изключително тънката си конструкция ( 0.10мм. до 0.40мм.) повечето от тях са с многослойна структура, за по-висока сигурност при счупване.

Самото закалено стъкло винаги се чупи на заоблени парчета, които не могат да наранят никой, но производителите предоставят двойна протекция за предпазване на потребителите. Най- актуалните стъклени протектори за телефон са предназначени за смартфони последно поколение. Копирайки все по-елегантната тънка и заоблена конструкция на дисплеите, те са едва 0,1- 0,3 мм., но невероятно устойчиви на външни въздействия- 9H твърдост игнорира всяка възможност за драскотини и предпазва екрана при сблъсък с всяка повърхност.

Повечето модерни протектори са с елегантна извита форма, покриваща цялата лицева повърхност на смартфона ( 4D/5D Еdge to Edge ) и сякаш са създадени специално за безрамковите Infinity екрани. Специалното Аntireflective покритие се грижи за отблъскване на ултравиолетовите лъчи и кристална видимост при всякакви условия. С използването на модерен протектор от закалено стъкло се постига пълна защита за екрана на новият ви смартфон и гаранция, че ще го запазите в отлично състояние!

Нано протектор

Най-актуалните протектори се отличават с течна консистенция от силиконов диоксид, който се втвърдява след поставяне и образува ненарушим защитен слой с 9H степен на твърдост. Нано протекторите предотвратяват мехурчетата, драскотините и счупването на външното стъкло, като едновременно придава ефектен блясък и визия на всеки смартфон/таблет.

Внимание: Поставянето на всеки тип протектор се извършва след внимателно почистване на предното стъкло- всяка прашинка би образувала неприятни грапавини и дори би повредила конструкцията на дисплея ( ако са полепнали твърди частици).